Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 81 ilde "Duman Operasyonu"

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 81 ilde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile külliyede buluştuğu iftar yemeğinde uyuşturucu madde ile top yekûn mücadele başlatılacağını vurgu yapması üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti. Alanya'da KOM ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 10 ayrı iş yerine operasyon düzenlenerek arama yapıldı. Polislere gönderilen talimat okunarak denetimler başladı. Polislere İlçe Vergi Dairesi Müdürlüğünden memurlar da eşlik etti.

15 iş yerinde de yüklü miktarda bandrolsüz paketli tütün, tütün basılmış makaron, tütün basma makinesi, elektronik sigara, aparat ve likitleri, yaprak sarma kağıdı, nargile tütünü, kalem nargile, pipo tütünü, puro, sigara filtresi ile yüklü miktarda açık sarmalık kıyılmış tütün ele geçirildi. Ayrıca vergi levhaları denetlendi. Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, denetimlerin haftanın çeşitli günlerinde devam edeceğini belirtip, denetimler sırasında esnafın yasa ve mevzuatlar konusunda bilgilendirileceğini söyledi. 20 işletme sahibi hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu çerçevesinde tutanak tutuldu. İşlemleri tamamlanan işletmeciler serbest bırakıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, bir süre önce başlattığı ve oldukça başarılı sonuçlar alınan 'Huzur Türkiye' adı verilen uygulamaların uyuşturucu, kaçak sigara ve kaçak tütün satışının engellenmesine yönelik olarak 81 ilde eşzamanlı 'Huzur Türkiye Duman-1' operasyonu başladı.

İlgili Makaleler