Cumhurbaşkanı Erdoğan 2.5 milyon esnafa güvence verdi! ' Yanınızdayım...'

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2.5 milyon esnafa güvence verdi! ' Yanınızdayım...'

Milletimiz (15 Temmuz'da) bütün o uçakların üzerine, helikopterlerin, tankların üzerine yürüdü ama bu toprakları o alçaklara vermediler, verdirmediler. Kazan'dan yükselen kahramanlık ateşi sönmediği sürece bu millete kimse diz çöktüremez. Bunu birileri anlayamaz, varsın anlamasınlar bizim Rabia'mız var. Ta Malazgirt'ten buu yana 4 tek devlet. Şimdi bak Kahramankazan'dan sana sesleniyorum ey Kılıçdaroğlu, senin bu adamının yaptığı açıklamayı ispatlayamazsanız alçaksınız namustan yoksunsunuz. Sıkıysa Pensilvanya'da durma, buraya gel. Onlar kendilerine başka yerlerde vatan arıyorlar, işte buralardan kaçıp oralara sığındılar. Şu anda THY dünyanın ilk 7'si içerisinde. Çiftlikte bey bey kalıyor ve FETÖ'cüleri yönetiyor. Biz dost bildiklerimize sesleniyoruz. "Vermiyorsanız, gün ola harman ola". "Böyle bir milletin, hele hele o 15 Temmuz gecesini yaşayan böyle bir milletin bir mensubu olmaktan, cumhurbaşkanı olmaktan, böyle bir milletin hizmetkarı olmaktan iftihar ediyorum, Allah'ıma hamd ediyorum". Erdoğan, "İnşallah bölgemizdeki krizleri ülkemize taşımaya çalışanların heveslerini de kursaklarında bırakacağız". Vuracağız. Onlar silahları gömene kadar biz onları gömeceğiz. Ve 2023 hedeflerimizi adım adım hayata geçirerek güçlü Türkiye'yi inşa edeceğiz. "Ama tutmayacak" diye konuştu. "Kulübümüze destek olacağı sözü veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek'e de teşekkür ediyoruz" dedi. Birileri yolda yürüyor şimdi. "15 Temmuz gecesi neredeydin?" dedi ve konuyla ilgili daha önceki iddialarını tekrarladı. Benim milletim havalimanında F-16'ların, helikopterlerin altında dururken sen neredeydin ya? Oraya geliyorsun saat 23:15 ve darbe oldu diyorlar, beyefendi aradan resmi araca bindiriliyor ve oradan Bakırköy Belediye Başkanı'na gidiyor. Ne diyor? "Oteller kapalıydı onun için belediye başkanımıza misafir oldum" diyor. Şecaat arzederken sirkatin söylüyor. Utanmadan sıkılmadan şimdi de bu darbeye bir kılıf uyduruyor.

Erdoğan, CHP Grup Başkan Vekili özgür Özel'in iddiasına ilişkin ise sert konuştu. Şimdi çıkmış bana 3,5 milyar dolar benim malvarlığım varmış bunu söylüyorlar şimdi. utanmadan sıkılmadan çıkıyor Genel Başkan denilen bu kişi o da diyor ki "Namusluyum" ben diyor. "Ey Kılıçdaroğlu senin bu adamanın yaptığı bu açıklamayı ıspatlayamazsanız alçaksınız namustan yoksunsunuz". Eğer bizim böyle bir varlığımız olmuş olsaydı, Türkiye'de bu hizmetleri kimse göremezdi " dedi.

Ey Kılıçdaroğlu, 260 bin derslik 15 senede yapıldı bu ülkede. "25 havalimanı 55'e çıktıysa bunlar kılı kırk yararak attığımız adımlarla oldu". Artık Türkiye'de hastanenin olmadığı ilimiz yok. Şimdi şehir hastanelerimizin yapımına başladık. Bu hastaneler dünyada örnek hastanelerdir. Cumhuriyet tarihinde 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapılmışken biz 15 senede 190 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Eline dizine dursun Kılıçdaroğlu. Denizin altından Asya'yı Avrupa'ya bağladık. Tuttuk, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yaptık. O ağzı olup konuşana da söyle de haddini bilsin, haddini bilsin. "İddiasını ispatla mükelleftir." Bunların yapacağı işte şu sürekli iftira atsınlar. "Biz çalışıyoruz, bizim bu millete sevdamız var, daha çok yapacağımız şey var. Bunların yapacağı şey ise sadece iftiradır" ifadelerini kullandı. Askerliği sıkı tutmazsak vatanımızı koruyamayız. Endüstriyel tarımı gerçekleştirmeliyiz. Parsel parsel tarım yapmak uygun değil. Şu toplulaştırma olayını değerlendirmemiz lazım. Ben de cumhurbaşkanınız olarak hayırlı olsun diyebilir miyim? Bölük pörçük yapmayalım. Bedelsiz versin demiyorum bu topraklar daha bereketli olur. Sulama konusunda da konuşan Erdoğan, kapalı sistem bir depo vasıtasıyla sulama konusunun ele alınacağını dile getirdi.

İlgili Makaleler