AK Partili ilçe belediye başkanı görevden alındı

AK Partili ilçe belediye başkanı görevden alındı

Karabük'ün tarihi ilçesi Safranbolu'da Belediye Başkanı Necdet Aksoy görevden uzaklaştırıldı. Mahalli İdareler İl Müdürü Engin Eren'in de hazır bulunduğu İlçe Kaymakamlığında görevden alındığına dair karar Başkan Aksoy'a tebliğ edilirken, yeni kararname ile Safranbolu " ya Kaymakam olarak atanan Fatih Ürkmezer " de kayyım olarak atandı.

Aynı soruşturmada belediye başkan yardımcısı Dursun Mustafa Dayıoğlu da tutuklanmıştı.

10 Ocak 2014 tarihinde bir gazeteye röportaj veren başkan Aksoy, 3-4 ay önce Pensilvanya'ya Gülen'i ziyarete gittiğini ifade etmişti.

Belediye Başkanı Aksoy'un hangi soruşturma kapsamında görevden alındığı veya soruşturma doğrultusunda hakkında gözaltı kararının bulup bulunmadığı konusunda henüz netleşmiş bir bilgi yok. 29 Mart 2009 tarihinden bu yana Safranbolu Belediye Başkanı görevini üstlenen Aksoy evli ve iki çocuk babasıdır. Pek çok Ak Parti içinde siyaset yapan arkadaşımızın bakanlara kadar, milletvekillerine kadar, il başkanları, il yönetimlerine kadar yerel bazda oradaki arkadaşlarımızla iç içe bir yapımız var. İşler iyi giderken bu iç içe yapıdan hiç kimse rahatsız değildi. Kim olursa olsun bu kalkışmaya yardım eden, içinde yer alan, destekleyenler adalet karşısında hesap vereceklerini daha önceki konuşmalarımızda vurgulamıştık.

İlgili Makaleler