Snapchat'e Snap Map özelliği! Snap Map nedir?

Snapchat'e Snap Map özelliği! Snap Map nedir?

Peki Snap Map nasıl bir özellik? Bu özelliklerin kopyalanması Snapchat uygulamasını da geri plana attı. Farklar neler? İşte detaylar.

Uygulama sadece aktif olarak kullanıldığında lokasyon bilgilerine erişecek.

Facebook gibi rakipler sürekli olarak Snapchat işlevlerini kopyalasalar da Snapchat, öne çıkmanın yeni ve güçlü yollarını aramayı sürdürüyor.

Snapchat Snap Map adını taşıyan yeni özelliğinin duyurusunu yaptı. Snap Map, Snapchat'in iOS ve Android uygulamaları için yayınlanacak bir güncellemeyle sosyal ağın kullanıcılarına ulaştırılacak. Hemen yeni özelliğin detaylarına bakalım.

Snap Inc., Facebook bünyesinde bulunan sosyal medya platformları içeriğinde kendi özelliklerinin kopyalanmasından bir hayli canı sıkılmış gibi görünüyor. Snap Map sayesinde arkadaşlarınızın anlık olarak konumunu harita üzerinden profil fotoğraflarıyla beraber görüyorsunuz.

Snap Map üzerinden konumlarının paylaşılmasına izin veren kullanıcılar, harita üzerinde Bitmoji avatarlarıyla gösterilecek. Yani uygulamayı isteyen kullanıcılar açık isteyen kullanıcılar ise Ghost modu olarak belirtilen mod ile kullanabilecek. Bu özellik milyonlarca Snapchat kullanıcısının birbirleriyle konum paylaşmasını mümkün hâle getirecek. Snap Map sayesinde Snapchat kullanıcıları arkadaşlarını harita üzerinde gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilecek ve hikayelerini takip edebilecekesiniz. Yeni güncelleme ile gelen sistem hakkında yapılan tanıtımı görmek için ise haberimizde yer alan resmi tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler