Çağdaş İrfan Yıldırım kimdir yaşı kaçtır? İşte hayatı

Çağdaş İrfan Yıldırım kimdir yaşı kaçtır? İşte hayatı

Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışmasında 250 Bin TL kazanama hakkını elde ederek 1 Milyonluk soruyu açtıran 19 yaşındaki Çağdaş İrfan Yıldırım, Galatasaray Lisesi son sınıf öğrencisi.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasındaki büyük ödüle en son Emre Toraman isimli bir yarışmacı yaklaşmış, 250 bin TL'lik 11. soruya kadar gelebilmişti. Çağdaş'ın jokeri "Paul McCartney, The Beatles'in "A Day in The Life" şarkısının sonuna yerleştirdiği sesin sadece hangi hayvan tarafından duyulabileceğini söylemiştir?" sorusuna 'Fare' cevabını verdi.

Murat Yıldırım'ın sunduğu ' Kim Milyoner Olmak İster " de sezon finalinin yapıldığı gece program tarihinde ikinci defa bir yarışmacı 1 milyon lira değerindeki soruyu görmeye hak kazandı. Aralarında Ercişli Emrah, Dadaoğlu, Aşık Daimi ve Karacoğlan'ın şıklarının olduğu seçeneklerden Karacaoğlan yanıtını veren Yıldırım, sorunun doğru cevabını bilerek 1 milyon TL değerindeki soruya ulaşmış oldu. Ancak tam bu esnada yarışamanın süresi doldu. Sorbonne Üniversitesi'nden kabul alan Çağdaş Bey, Fransa'da alacağı eğitime katkı sağlamak için yarışmaya başvurmuş. Çağdaş İrfan Yıldırım'ın babası Ayvalık'ta yaşamaktadır. Yeni sezona Ağustos ayında başlayacak olan yarışma, Çağdaş İrfan Yıldırım'a sorulacak 1 milyon liralık soruyla açılacak.

1 milyon TL değerindeki soruya ulaşan lise son sınıf öğrencisi böylelikle bir ilke de imza attı.

İlgili Makaleler